info@malinochka.com 097 6876029 093 786 40 81

Бути почутим

Меседж

В житті буває «хотів сказати одне, а вийшло зовсім інше». Чому на виході наші думки іноді перетворюються в змістовно протилежний текст? Як навчитись доносити свої думки в «чистому варіанті»?

Давайте розберемось на прикладі:

Меседж: «Я хочу більшу зарплатню».

Дія: розмова з керівництвом на цю тему.

Мета: досягти позитивної реакції на меседж.

Отже, як правило, те, що найважче сказати словами обертається в оправдовування, наче ви самі себе вмовляєте сказати свою ідею при свідках. Що отримується на виході: людина переминає незв’язні речення навколо теми, зрештою переводячи її в інше русло, не розуміючи як її подати.

Чому так відбувається?

Керівництво, в даному випадку, виступає як авторитарний слухач, думка якого є важливою. В процесі розмови виникає бажання доповідача отримати схвалення і, щоб його отримати напевне, використовуються вже знайомі оберти та слова, для котрих очікується ствердна реакція. Наприклад: «Я зробив те то і те то, тут я досяг такого то результату, в цьому питанні я знайшов найкраще рішення, проект завершив вчасно і успіхи такі то і такі то».

Здається все правильно – для підвищення своєї цінності потрібно показати свою ефективність і результативність. Проте, для слухача меседж буде: «похваліть мене, що я хороший співробітник» і крім хорошого ставлення і респектабельного відношення більше нічого не вдасться отримати.

Робота над помилками

Напочатку була втрачена ідея меседжу і увага спрямувалась на результат, який не був досягнутий через невірну подачу інформації. Що змінити, щоб врешті бути почутим?

По-перше, та ідея, яка має висловитись повинна червоною біговою стрічкою крутитись навколо кожного слова в реченні, яке Ви говорите.

По-друге, змістовна частина звернення має бути короткою, конкретною, впевненою, щоб не відволікати другорядними темами і емоціями.

По-третє, спікер, що хоче донести основний меседж має зосередитись на процесі видавання якісної інформації, а не на тому, як до цього поставиться слухач.

По-четверте, взяти паузу.

По-п’яте, висловити напряму своє бажання в коректній формі, після того, як ви впевнились, що вас почули.

p.s. якщо ви все зробили правильно, то ваш співрозмовник сам його проголисить.

Наприклад: «В порівнянні з минулими періодами я підвищив результати на стільки то %, мої досягнення принесли компанії такий-то прибуток (клієнтів, тощо); якість виконання роботи зросла через застосовані знання, що були здобуті на тренінгах (семінарах, тощо), куди я вкладаю кошти, щоб розвивати свій професійний рівень і ,відповідно, імідж компанії» Пауза! «Я вважаю, що моя цінність, як спеціаліста, виросла за цей час і моя вартість зараз складає стільки то» Або вас спитали після паузи: «Ви хочете підвищення?» На що доречною буде відповідь: «Я готовий взяти на себе більші зобов’язання за достойну оплату (і назвати бажану суму).

Висновок

Щоб Ваша основна думка була почута співрозмовником пам’ятайте про такі правила:

1. Говоріть дивлячись в очі впевненим спокійним тоном.

2. Зміст висловлювань має носити чіткий і стислий характер.

3. Робіть паузи! Це додасть ваги змісту звернення і дасть можливість співрозмовнику краще вас зрозуміти.

4. Вчіться говорити напряму, те, що найбільше хочете донести до слухача.

Успіхів вам!

З вірою у ваш результат,

Наталя Демкович

Засновник і керівник проектів у «Український Центр Розвитку Особистості»

Получить самые интересные статьи по мнениям читателей!

Оставьте это поле пустым:

Календарь мероприятий

Записаться на мастер-класс

Оставьте это поле пустым: